Marele derby dintre Steaua și Dinamo nu a fost lipsit nici de incidente.
14:00
0
14
Evoluţiile de excepţie ale lui George Puşcaş de la Internazionale Primavera nu au rămas nerăsplătite. Tânărul atacant român a fost convocat de Walter Mazzari la prima echipă.
13:02
0
89
Un conducător auto a trecut cu bine de două situaţii în care era să fie lovit serios din spate de către alţi şoferi. Asta după ce a fost şi martorul unei tamponări la o intersecţie din Cluj-Napoca.
12:28
2
407
Cosmin Contra traversează o perioadă foarte bună în Primera Division. Tehnicianul român este a a doua victorie consecutivă în deplasare cu echipa Getafe.
12:03
0
174
Concertul artistului britanic a fost punctul culminant al festivalului TiMAF 2014, iar Sala Polivalentă clujeană a fost luată cu asalt de aproape 7.000 de oameni.
11:11
0
408
Primul tur al alegerilor prezidenţiale va avea loc duminică în 18.550 de secţii de votare din ţară şi 294 din străinătate.
10:46
2
294
Acoperişul unui imobil din localitatea Mintiu Gherlii a luat foc vineri noaptea, iar un tânăr de 25 de ani, care a încercat să stingă incendiul, s-a dezechilibrat şi a căzut de la patru metri.
10:03
0
308
Claudiu Keșeru a ratat cea mai mare ocazie de gol a primei reprize.
01:00
0
332
În minutul 55 al partidei dintre Steaua și Dinamo, Ștefan Bărboianu a fost aproape de a fi lovit cu o petardă aruncată de steliști. Două petarde au aterizat extrem de aproape de Ștefan Bărboianu, car
01:00
0
318
Dinamo e K.O. Keşeru a reuşit şi el să îşi treacă numele pe foaia marcatorilor.
01:00
0
307
Portarul Stelei a avut de suferit în urma unei petarde aruncate din peluza dinamoviștilor.
01:00
0
298
Mijlocașul lui Dinamo, Dorin Rotariu, consideră că înfrângerea din meciul cu Steaua a venit din cauza lipsei de experiență a echipei sale la nivel european. „Dacă nu marchezi când ai ocazia, echipa a
01:00
0
281
Claudiu Keşeru a ajuns la cota 13 goluri în actuala ediţie a Ligii I. Reuşita din poarta celor de la Dinamo l-a făcut foarte fericit. A mărturişit că îşi dorea foarte mult să înscrie.
01:00
0
283
Marcatorul primului gol, Lucasz Szukala, este de părere că cele trei puncte în faţa marii rivale Dinamo au fost esenţiale pentru a face uitată înfrângerea de la Târgu Mureş, dar au reprezentat şi un p
01:00
0
296
Înfrângerea în faţa Stelei nu le-a picat bine dinamoviştilor.
01:00
0
311
Mijlocașul Stelei, Adi Popa, nu consideră victoria cu Dinamo atât de importantă precum un titlu de campion.
01:00
0
310
Artistul britanic James Blunt a făcut furori în faţa a peste 6.000 de spectatori.
00:26
2
995
Claudiu Keşeru a evoluat aproximativ o jumătate de oră în derby-ul cu Dinamo cu casca de protecţie, după care a renunţat la ea.
00:02
0
296
Antrenorul Stelei, Costel Gâlcă, s-a declarat foarte încântat de primul său succes ca antrenor în fața lui Dinamo.
00:02
0
282
Antrenorul lui Dinamo, Flavius Stoican, a declarat la finalul partidei pierdute cu 0-3 în fața Stelei că adversarul a meritat victoria și diferența au făcut-o fotbaliștii, mai valoroși decât ai săi.
00:02
0
282
Steaua a învins-o pe Dinamo cu 3-0, în derby-ul etapei a 13-a a Ligii I, disputat pe Arena Naţională.
00:02
0
302
Steaua a majorat diferența pe tabela de marcaj prin Paul Papp, în minutul 78.
00:02
0
290
Dorin Rotariu, introdus în repriza secundă în locul lui Cosmin Matei, a fost la un pas de a egala, în minutul 74. Puștiul lui Dinamo a driblat doi fotbaliști ai Stelei, și-a făcut culoar de șut, dar
278
Steaua a deschis scorul în partida cu Dinamo în minutul al treilea al prelungirilor primei reprize.
00:02
0
295
Dinamo a fost din nou la un pas de gol. Keşeru a fost omul potrivit la locul potrivit şi a respins de pe linia porţii.
31 Oct. 2014
23:00
0
232
Dinamo a fost aproape să deschidă scorul pe Arena Naţională, în minutul 27. Polonezul Bilinski a şutat din interiorul careului, dar Arlauskis a intervenit salvator.
22:00
0
238
Steaua a marcat în disputa cu Dinamo, dar reușita a fost anulată, pentru o poziție afară din joc a lui Claudiu Keșeru. În minutul 18, Chipciu l-a servit pe Keșeru, care a trimis spre poartă, Marc a r
22:00
0
221
Atmosfera de pe Național Arena s-a încins în momentul în care cele două echipe au ieșit la încălzire.
21:00
0
269
Dinamo a început meciul de pe Arena Națională, cu Steaua, într-o ofensivă totală.