Ne pare rau, vizionarea acestei pagini nu este posibila in Internet Explorer 6, 7.
Pentru a explora continutul citynews.ro, va rugam sa downloadati unul din urmatoarele browsere:
Pentru a beneficia de experienta completa a sitului citynews.ro, va rugam sa downloadati unul din urmatoarele browsere:
Go to TOP

Citynews

Citynews
Articole scrise de Citynews
Fanii din Peluza Nord a Stelei îi felicită pe elevii lui Costel Gâlcă pentru câştigarea celui de-al 26-lea titlu din istorie. "Un 26 de care nu ştim să ne bucurăm, un 26 negru pentru mulţi dintr
29 Mai. 2015
01:02
0
174
Costel Gâlcă a lăsat de înţeles că încă mai speră ca Steaua să îi propună prelungirea contractului. Tehnicianul Stelei crede că echipa sa a suferit foarte mult în retur din cauza vânzării unor jucăto
00:00
0
175
Ousmane N'Doye s-a arătat dezamăgit de faptul că ASA nu a reuşit să se încoroneze campioană, însă îi urează Stelei un parcurs cât mai lung în Champions League. "Sunt un tip credincios, dar
00:00
0
199
Jucătorii celor de la ASA Târgu Mureş, dar şi antrenorul Liviu Ciobotariu, au lăsat să se înţeleagă că sunt şanse să părăsească echipa în perioada următoare dacă obiectivul ardelenilor pentru sezonul
00:00
0
173
Florin Prunea a ieşit la atac după remiza Iaşiului în faţa Stelei. Oficialul celor de la CSMS a avut un mesaj dur pentru fanii moldoveni. "Băieţii au înţeles perfect mesajul.
00:00
0
177
Costel Gâlcă nu vrea să plece, dar este demis oficial! Gigi Becali spune că 100% Mirel Rădoi va fi antrenorul echipei din noul sezon şi îşi doreşte să facă cel puţin cinci transferuri de valoare.
00:00
0
169
Valeriu Argăseală a dezvăluit că Alexandru Creţu, fundaşul Iaşiului, ar putea ajunge la Steaua, în vară. "Sunt foarte fericit.
00:00
0
177
Gabi Tamaş se bucură că a cucerit primul său titlu în tricoul Stelei. Fundaşul a ţinut să mulţumească Oţelului pentru minunea posibilă. "Mă bucur foarte mult.
28 Mai. 2015
23:00
0
178
Steliştii exultă după câştigarea celui de-al 26-lea titlu din istorie.
23:00
0
171
Bucurie maximă pentru stelişti, care au câştigat un nou titlu de campioană, în ciuda faptului că au remizat pe terenul Iaşiului.
23:00
0
186
Nicio echipă nu a dorit să rişte în primele minute ale finalelor de la Iaşi şi de la Târgu Mureş.
23:00
0
182
Final nebun la Mureş. Oţelul a dat lovitura în prelungirile partidei şi a trimis titlul la Steaua! Helder a marcat pentru 1-2 în minutul 90+4, după un contraatac-fulger al oaspeţilor!
23:00
0
197
ASA Târgu Mureş a fost învinsă pe teren propriu de Oţelul Galaţi, 1-2, şi a pierdut primul titlu de campioană din istorie, deşi Steaua a terminat la egalitate la Iaşi, 0-0.
22:45
1
313
Mureşenii trăiesc la cote maxime finalul de meci, contra Oţelului.
22:00
0
194
Trupa lui Costel Gâlcă forţează golul care să-i aducă liniştea pe final de meci. Proaspăt introdus pe teren, Gabi Iancu a avut golul în bocanc în minutul 77, dar Caparco a fost providenţial, scoţând
22:00
0
190
Oţelul Galaţi reuşeşte imposibilul şi egalează pe ASA la Târgu Mureş, după o lovitură liberă bătută impecabil de Cernat! Tudorie profită de o ieşire greşită a lui Stăncioiu şi trimite cu capul, din 3
22:00
0
194
Steaua putea deschide scorul pe terenul Iaşiului în minutul 12, prin Adi Popa. Ratare uriaşă a steliştilor!
21:00
0
228
ASA conduce cu 1-0 pe Oţelul după un gol marcat de Gabi Mureşan, în minutul 39. În Moldova, Steaua se află la egalitate cu CSMS Iaşi, scor 0-0.
21:00
0
227
Steaua a solicitat un penalty în prelungirile primei reprize, însă Cristi Balaj a fost de neînduplecat! Adi Popa a luat o acţiune pe cont propriu, a şutat din doar câţiva metri, însă în blocajul fund
21:00
0
216
Situaţie incredibilă la Târgu Mureş, înainte de meciul dintre ASA şi Oţelul! Oaspeţii au făcut deplasarea în Ardeal cu un singur rând de echipament, de culoare albastră.
20:01
0
300
19:01
0
263
Mirel Rădoi a confirmat faptul că va prelua Steaua și a recunoscut că a visat dintotdeauna să-și antreneze echipa de suflet.
18:02
0
250
Cea mai importantă zi pentru Steaua și ASA Târgu Mureș!
18:02
0
242
În urma unei întrevederi între reprezentanţii Consiliului Judeţean Cluj şi cei ai Primăriei Feleacu s-a ajuns la concluzia că ar mai fi nevoie de alte două şedinţe pentru a se discuta o posibilă rezol
17:43
1
532
Un cal a fost găsit mort joi dimineața lângă linia ferată, la ieșirea din Gherla spre Mintiu Gherlii.
17:10
4
773
Un drum cu 4 benzi de circulație, un separator de circulație, 2 poduri, 5 pasaje și 2 intersecții la nivel și o intersecție denivelată va lega Oradea de Autostrada Transilvania.
17:02
0
455
Soții Laurențiu Reghecampf și Anamaria Prodan au plecat în Statele Unite ale Americii, pentru a-și amenaja vila pe care au plătit deja un milion de dolari. Noul ”palat” al familiei se află într-un ca
17:00
0
294
Persoanele nevoiașe din Oradea vor putea beneficia de servicii stomatologice gratuite.
16:38
0
278
Internaționalul de tineret Fabian Himcinschi a semnat un contract pe un an cu gruparea din Ștefan cel Mare.
16:00
0
260
Monica Iacob Ridzi, fostul ministru al Tineretului și Sportului, condamnată la 5 ani de închisoare cu executare pentru abuz în serviciu, a solicitat să fie grațiată.
15:59
2
517
Patronul Stelei a anunțat numele unor jucători pe care îi dorește din vară la echipa sa, iar printre aceștia se numără un fotbalist de la CSMS Iași.
15:01
0
279
Jurnalistul Cristian Tudor Popescu nu o iartă pe Simona Halep, după ce aceasta a fost eliminată rușinos de Mirjana Lucic Baroni, încă din turul doi la Roland Garros.