Ne pare rau, vizionarea acestei pagini nu este posibila in Internet Explorer 6, 7.
Pentru a explora continutul citynews.ro, va rugam sa downloadati unul din urmatoarele browsere:
Pentru a beneficia de experienta completa a sitului citynews.ro, va rugam sa downloadati unul din urmatoarele browsere:
×
inchide
Go to TOP

Eugenie Bouchard

Echipa de tenis feminin a României, care o are în componență și pe Simona Hlep, numărul 1 mondial, revine la Cluj-Napoca pentru meciul cu echipa Canadei, din cadrul competiției Fed Cup! Cea mai bună jucătoare a echipei adverse este Eugenie Bouchard.
14 Noi. 2017
12:31
0
1167
Echipa României de Cupa Federaţiei a ajuns în Grupa Mondială după o victorie imensă în Canada, scor final 3-2, în barajul pentru accederea între cele mai bune opt echipe din lume.
20 Apr. 2015
10:00
4
3744
Jucătoarea de tenis din România s-a impus în două seturi, 6-2, 6-3, în faţa canadiencei Eugenie Bouchard, în primul meci al turneului de la Singapore.
20 Oct. 2014
18:14
0
2367
Ultima sportivă care putea lua locul Simonei Halep în clasamentul WTA, Eugenie Bouchard, a fost eliminată de la US Open. Românca îşi va păstra poziţia în clasamentul mondial, după ce canadianca a părăsit competiţia încă din optimile de finală.
02 Sep. 2014
13:02
0
683
Românca a fost învinsă în semifinalele turneului de la Wimbledon de Eugenie Bouchard, în două seturi, cu 6-7, 2-6.
03 Iul. 2014
19:01
11
4128
Românca a învins-o aseară, la turneul de la Indian Wells, pe Eugenie Bouchard, cu 6-2, 1-6, 6-4 şi are garantat de săptămâna viitoare locul 6 WTA. Performanţa ei reprezintă un record pentru o jucătoare de tenis din România.
12 Mar. 2014
11:27
0
1326
Jucătoarea de tenis din România s-a impus în 16-imile turneului de la Indian Wells în faţa Luciei Safarova şi urmează să o înfrunte pe Eugenie Bouchard.