Pentru a explora continutul citynews.ro, va rugam sa downloadati unul din urmatoarele browsere:
Pentru a beneficia de experienta completa a sitului citynews.ro, va rugam sa downloadati unul din urmatoarele browsere:

Aproape 3.000 de clujeni și-au făcut carduri de utilizator de la deschiderea din 2 decembrie 2016 a Bazei Sportive Gheorgheni.
10 Ian. 2017
18:43
17
2309
Popicarii clujeni de la CFR s-au calificat, la începutul lunii decembrie, în sferturile Champions League. Asta după ce în octombrie unul dintre sportivi a câştigat titlul de campion mondial la individual.
17 Dec. 2012
13:10
3
3408
Unul din cele mai vechi sporturi din istorie este încă viu! Popicele datează din Antichitate, iar noi am reuşit să vorbim cu una dintre echipele care încă mai practică acest sport.
29 Noi. 2012
16:01
4
1414
Echipa de popice a clubului CFR Cluj a învins, sâmbătă, la Târgu Mureş, echipa KSV Wiena şi este aproape de calificarea în sferturile Ligii Campionilor.
26 Noi. 2012
15:02
0
2013
Petruţ Mihălcioiu, sportivul legitimat la clubul CFR Cluj, a câştigat medalia de aur la Campionatul Mondial individual de popice, după ce l-a învins în finală pe Ernjesi Robert, din Serbia.
30 Oct. 2012
13:47
1
3126
Echipa de popice a Clubului Sportiv CFR Cluj s-a calificat, de pe locul patru, în optimile Champions League. Performanţa echipei este o premieră în ultimii 25 de ani.
17 Oct. 2012
15:15
6
3327
Echipa masculină de popice a Clubului Sportiv CFR Cluj a câştigat locul I şi medaliile de aur la turneul final al Campionatului naţional ediţia 2011 – 2012 ce s-a desfăşurat la Ploieşti între 1 şi 3 mai.