Ne pare rau, vizionarea acestei pagini nu este posibila in Internet Explorer 6, 7.
Pentru a explora continutul citynews.ro, va rugam sa downloadati unul din urmatoarele browsere:
Pentru a beneficia de experienta completa a sitului citynews.ro, va rugam sa downloadati unul din urmatoarele browsere:
×
inchide
Go to TOP

simona halep

Echipa de tenis feminin a României, care o are în componență și pe Simona Hlep, numărul 1 mondial, revine la Cluj-Napoca pentru meciul cu echipa Canadei, din cadrul competiției Fed Cup! Cea mai bună jucătoare a echipei adverse este Eugenie Bouchard.
14 Noi. 2017
12:31
0
1167
Simona Halep este numărul 1 WTA, înainte de a disputa finala de la Beijing. Ea a învins-o în semifinalele turneului pe Jelena Ostapenko, cu scorul 6-2, 6-4 și a devenit prima româncă numărul 1 mondial din clasamentul feminin.
07 Oct. 2017
15:47
1
2144
Simona Halep a reușit, în sfârșit, să o învingă pe Maria Şarapova. Scorul a fost 6-2, 6-2 în favoarea româncei.
04 Oct. 2017
15:38
1
2057
Halep şi echipa de FedCup se întorc la Cluj-Napoca! Meciul de play-off cu Germania din FedCup se va juca tot în capitala Ardealului. "Avem şansa noastră", crede racheta numărul 1 din echipa României.
12 Feb. 2016
10:00
10
3756
Simona Halep a pierdut în fața cehoaicei Karolina Pliskova în primul meci de tenis din turul I al FedCup, care se desfășoară la Sala Polivalentă din Cluj-Napoca. Scorul a fost 7-6 (4), 4-6, 2-6
06 Feb. 2016
15:48
6
3578
Efective ale jandarmilor din cadrul Grupării de Jandarmi Mobile Cluj-Napoca vor asigura măsurile de ordine publică la evenimentul sportiv FedCup dintre echipele de tenis ale României şi Cehiei.
07:00
4
3292
Primăria a decis să restricţioneze circulaţia rutieră pe aleea Stadion. De asemenea, traseul liniei 30 va fi deviat.
05 Feb. 2016
20:35
1
1819
Simona Halep va juca împotriva Karolinei Pliskova în primul meci din turul I al FedCup, competiţie care se desfăşoară la Sala Polivelanetă din Cluj-Napoca.
13:34
0
3123
Jucătoare de tenis Petra Kvitova, care se află la Cluj-Napoca pentru meciul de Fed Cup dintre România şi Cehia, s-a antrenat astăzi la Sala Polivalentă şi a făcut o scurtă declaraţie.
02 Feb. 2016
14:01
2
3718
Simona Halep, alături de celelalte jucătoare de tenis din echipa de FedCup a României, a ajuns la Cluj-Napoca.
01 Feb. 2016
12:32
4
3277
Numărul trei mondial, Simona Halep, a fost eliminată în turul 2 al turneului de Grand Slam de la Roland Garros după ce a pierdut în faţa croatei Mirjana Lucic-Baroni în două seturi, 5-7, 1-6.
27 Mai. 2015
17:08
1
1974
Vărul celei mai bune jucătoare de tenis din România, Simona Halep, s-a sinucis luni după-amiaza. Nicia Arghir a fost găsit cu un cablu electric în jurul gâtului în casa din centrul Constanţei.
10 Mar. 2015
10:39
1
5015
Jucătoarea de tenis, Simona Halep, a câştigat turneul de la Dubai, după ce a învins-o în două seturi, 6-4, 7-6, pe Karolina Pliskova, din Cehia.
21 Feb. 2015
19:33
0
2428
Jucătoarea de tenis Simona Halep a pierdut în trei seturi partida cu Ana Ivanovic, din grupa roşie a Turneului Campioanelor.
24 Oct. 2014
17:12
1
3274
Jucătoarea de tenis din România s-a impus în două seturi, 6-2, 6-3, în faţa canadiencei Eugenie Bouchard, în primul meci al turneului de la Singapore.
20 Oct. 2014
18:14
0
2367
După ce a părăsit competiția de la Wuhan încă din turul 2, Simona Halep nu are motive să-și facă probleme. Rămâne pe locul secund al clasamentului WTA, după ce Maria Sharapova a fost eliminată de elvețianca Timea Bacsinsky.
24 Sep. 2014
13:02
1
2816
Simona Halep e de nerecunoscut. Tenismena română a fost eliminată încă din turul 2 la turneul de la Wuhan și riscă să-și piardă poziția secundă în clasamentul WTA.
23 Sep. 2014
16:00
0
2453
Românca s-a calificat direct în turul doi al turneului de la Wuhan, unde o va întâlni pe jucătoarea spaniolă Gabrine Muguruza.
22 Sep. 2014
15:00
0
1601
Tenisul feminin românesc e din nou la înălţime. După triumful Monicăi Niculescu la Guangzhou, a venit rândul unei alte românce să iasă la rampă.
21 Sep. 2014
16:00
0
793
Simona Halep nu traversează cea mai bună perioadă a carierei sale şi riscă să-şi piardă locul pe podiumul clasamentului WTA.
15 Sep. 2014
13:00
0
1146
Cea mai în vogă jucătoare de tenis din România este în centrul unui scandal, după ce un fost antrenor a făcut mărturisiri, în presă, despre viaţa ei privată.
13 Sep. 2014
10:01
0
1245
Ultima sportivă care putea lua locul Simonei Halep în clasamentul WTA, Eugenie Bouchard, a fost eliminată de la US Open. Românca îşi va păstra poziţia în clasamentul mondial, după ce canadianca a părăsit competiţia încă din optimile de finală.
02 Sep. 2014
13:02
0
683
Eliminarea prematură a Simonei de la ultimul turneu de Mare Şlem al anului i-a pus în pericol poziţia secundă în clasamentul WTA. Halep a primit şi o veste bună însă. Wozniacki a trimis-o acasă pe Maria Sharapova.
01 Sep. 2014
15:01
2
612
Ultimul turneu de Mare Şlem al anului nu a fost cu noroc pentru Simona Halep. A doua favorită a fost eliminată încă din turul trei de o croată ieşită din top 100.
29 Aug. 2014
23:00
0
543
Simona Halep a rămas singură în turul trei la US Open. Toate celelalte patru românce au părăsit competiţia în turul secund, la ultimul turneu de Mare Şlem al anului.
13:02
0
881
Simona Halep este la un singur meci de cea mai bună performanță personală la US Open. Românca, numărul 2 mondial, o va întâlni în această seară, după ora 20.00, pe Mirjana Lucic – Baroni, pentru calificarea în optimile de finală.
11:00
0
363
Simona Halep s-a calificat în turul III la US Open, după ce a dispus de slovaca Jana Cepelova.
28 Aug. 2014
00:02
0
774
Debut cu emoţii pentru Simona Halep la US Open. A doua favorită a turneului a avut nevoie de trei seturi pentru a trece de o sportivă anonimă.
26 Aug. 2014
01:00
0
755
Simona Halep va debuta astăzi, de la ora 18.00, la US Open. Românca o va întâlni în primul tur al competiţiei pe Danielle Rose Collins.
25 Aug. 2014
12:04
0
490
Simona Halep are cale liberă spre sferturile de finală la ultimul turneu de Grand Slam al anului. Cotată cu a doua şansă la victoria finală, Simona Halep poate da peste Maria Şarapova doar în sferturile de finală.
22 Aug. 2014
13:00
0
787
Simona Halep a pierdut surprinzător în turul II la New Haven. Tenismana română a fost învinsă de slovacă Magdalena Rybarikova, cu 6-2, 4-6, 6-3.
20 Aug. 2014
12:03
1
1035
Americanca Serena Williams s-a distanțat în clasamentul WTA, după victoria de la Cincinatti. La acest turneu, Simona Halep s-a oprit în sferturi, unde a fost eliminată de Maria Sharapova.
18 Aug. 2014
13:02
0
613
Simona Halep (nr. 2 WTA) s-a calificat în sferturi la turneul de la Cincinnati, dotat cu premii în valoare totală de 2,5 milioane de dolari.
14 Aug. 2014
20:01
1
475
Simona Halep, locul 2 WTA, a acces în optimile de finală ale turneului de categorie Premier 5 de la Cincinnati, cu premii în valoare totală de 2,5 milioane de dolari.
13 Aug. 2014
11:02
0
649
La numai 22 de ani, Simona Halep a reușit cea mai bună clasare a unei românce în ierarhia WTA. Constănțeanca a urcat pe locul 2 în lume, la doar 2.365 de puncte distanță de liderul Serena Williams.
11 Aug. 2014
13:02
0
526
Cea mai bună tenismenă din România își începe drumul spre glorie în SUA, cu turneul de la Cincinnati. Miza rămâne, însă, US Open.
09 Aug. 2014
14:00
1
398
Cel mai de succes sportiv român al momentului, Simona Halep, se pregăteşte să urce pe locul doi în clasamentul WTA. Na Li, aflată acum pe această poziţie, nu va participa la niciun turneu american, astfel că va pierde punctele acumulate anul trecut.
01 Aug. 2014
11:00
3
2025
Dacă Simona Halep este jucătoarea de tenis din România cea mai bine clasată la simplu, la dublu prima dintre românce este Monica Niculescu, care se menţine pe locul 42.
28 Iul. 2014
13:35
4
1861
Jucătoarea de tenis clasată pe locul 3 în lume va avea o serie de foc în luna august, când va participa la trei turnee în SUA, printre care şi US Open.
23 Iul. 2014
15:07
7
2630
Simona Halep joacă azi cu Alexandra Kruni, pentru un loc în sferturile de finală ale turneului Bucharest Open.
10 Iul. 2014
16:23
14
3586
Românca a fost învinsă în semifinalele turneului de la Wimbledon de Eugenie Bouchard, în două seturi, cu 6-7, 2-6.
03 Iul. 2014
19:01
11
4128
Fostul lider mondial, Andy Roddick, este în prezent analist la FOX Sports şi analizează pentru postul de televiziune american turneul de la Wimbledon.
12:16
5
3544
Românca a zdrobit-o pe Sabine Lisicki în două seturi şi s-a calificat în semifinalele turneului de la Wimbledon.
02 Iul. 2014
15:18
1
3960
Românca a trecut fără emoţii de Zarina Dyias, în două seturi, şi va juca în sferturile turneului londonez.
01 Iul. 2014
15:09
0
2044
Românca pare mai aproape ca oricând de a scrie istorie, după ce a jucat finala la Roland Garros, însă jurnaliştii americani sunt convinşi că nu va trece de sferturile de finală la Wimbledon.
30 Iun. 2014
11:50
4
2946
După ce Serena Williams şi Na Li au fost eliminate, Simona Halep a devenit jucătoarea cu cea mai bună cotă la Wimbledon.
29 Iun. 2014
13:58
0
2331
Românca a obţinut cea mai bună performanţă a carierei sale la Wimbledon, după ce a trecut de Lesia Tsurenko şi s-a calificat în turul 3.
27 Iun. 2014
16:24
0
2346
Românca s-a calificat în turul secund la Wimbledon, după ce a trecut în două seturi de brazilianca Teliana Pereira.