Ne pare rau, vizionarea acestei pagini nu este posibila in Internet Explorer 6, 7.
Pentru a explora continutul citynews.ro, va rugam sa downloadati unul din urmatoarele browsere:
Pentru a beneficia de experienta completa a sitului citynews.ro, va rugam sa downloadati unul din urmatoarele browsere:
inchide
Go to TOP

Sport

Publicitate
Foto: cfr1907.ro CFR Cluj a învins, fără probleme, în deplasarea de la ASA Târgu Mureş, scor 3-1. Elevii lui Miriuţă au controlat partida în întregime şi au urcat pe locul 7 în clasament, la un singur punct de play-off. Nascimento a deschis scorul pentru oaspeţi, după ce i-a driblat pe Dobrosav
30 Sep. 2016
23:01
0
280
ACS Poli Timișoara a câștigat surprinzător pe terenul Iașiului, scor 1-0. Unicul gol al partidei a fost înscris de Octavian Drăghici, în minutul 61. Bănățenii au ratat prima ocazie a partidei, prin Doman, care l-a întins serios pe Caparco ('1). La reluare, Boiciuc nu a nimerit spațiul porții din do
20:01
0
261
Simona Halep a ratat calificarea în ultimul act al competiției de la Wuhan, dotată cu premii în valoare de 2,2 milioane de dolari. Românca a fost învinsă în semifinale de Petra Kvitova, locul 16 WTA. Cehoaica s-a impus cu 6-1, 6-2, după o oră și 8 minute de joc. Kvitova va juca în finală împotri
16:00
0
343
Sursa foto: uefa.com Astra nu a avut nicio șansă în fața Romei. Italienii s-au impus cu 4-0, la capătul unui meci pe care l-au dominat în totalitate. Strootman a deschis scorul în minutul 15, după o lovitură liberă executată de Totti. Salah putea duce scorul la 2-0,dar Lung a intervenit miraculos
00:01
0
508
Foto: www.villarrealcf.es Steaua a remizat pe teren propriu cu mult mai titrata Villarreal, scor 1-1, dar elevii lui Reghe sunt departe de calificarea în primăvara europeană. Oaspeţii au început perfect meciul şi Borre a deschis scorul cu un şut de la 6 metri, după ce a recuperat o minge din faţa
29 Sep. 2016
23:01
0
429
Un ucrainean va arbitra meciul dintre Steaua și Villarreal, programat joi, de la ora 20:00, pe Arena Națională. Partida dintre AS Roma și Astra Giurgiu va fi condusă la centru de Aliyar Aghayev, din Azerbaidjan. Steaua și Astra sunt fără victorie în Grupa L, respectiv Grupa E. În primul meci, "roș
28 Sep. 2016
18:02
0
546
Steaua e lider în Liga 1, dar Gigi Becali nu e impresionat de jocul echipei. Finanțatorul "roș-albaștrilor" i-a criticat dur pe fotbaliști, după prestațiile slabe din ultima perioadă. "M-am întrebat și mă întreb ce se întâmplă, dar nu mi-a dat nimeni niciun răspuns. I-am zis lui MeMe să-i întrebe p
27 Sep. 2016
16:01
0
667
Astra Giurgiu a reuşit, în sfârşit, să lege două victorii în Liga 1 Orange. Victima zilei a fost CSM Poli Iaşi. Singurul gol al partidei, câştigate de giurgiuveni cu 1-0, a fost marcat de Budescu, din penalty ('78).
26 Sep. 2016
23:01
0
470
Gaz Metan a produs surpriza pe terenul CFR-ului, unde a reușit să obțină un punct, scor 1-1. "Feroviarii" au semnat prima ocazie a partidei în minutul 4, când lovitura de cap a lui Tînc a fost respinsă de Pleșca.
20:00
0
666
Sursa foto: acspoli.ro Eșecul Timișoarei cu ASA Târgu Mureș, scor 0-1, i-a fost fatal lui Ionuț Popa.
11:00
0
516
Steaua nu a impresionat în deplasarea de la Ploieşti, unde a dat piept cu FC Voluntari. Cu toate acestea, elevii lui Reghecampf au reuşit să se impună în faţa ocupantei locului 9 în Liga 1 Orange, după un meci incredibil.
00:02
0
523
ASA Târgu Mureș a obținut o victorie importantă pe terenul Tmișoarei, în lupta pentru evitarea retrogradării, scor 1-0. Mureșenii au deschis scorul în minutul 29, prin Ciprian Rus, aflat la debutul în Liga 1.
25 Sep. 2016
21:01
0
463
Concordia Chiajna a produs surpriza în Ștefan cel Mare, unde a câștigat cu 1-0 în fața lui Dinamo. Prima ocazie a partidei a aparținut dinamoviștilor.
24 Sep. 2016
23:01
0
626
CSU Craiova nu a avut probleme în faţa moldovenilor de la FC Botoşani.
17:00
0
603
Viitorul a obținut o victorie surprinzătoare pe terenul celor de la Pandurii Târgu Jiu, scor 1-0. Elevii lui Gică Hagi au avut un început de partidă mai bun. Răzvan Marin putea deschide scorul din lovitură liberă, dar Lazar s-a opus cu greu ('4).
23 Sep. 2016
23:01
0
633
Steaua şi CFR au făcut spectacol pe Arena Naţională, iar cele trei puncte s-au dus în Ardeal. Gazdele au fost aproape de gol în minutul 3, dar Enache a trimis în transversală din 5 metri, cu o lovitură de cap!
00:02
0
984
Fără victorie de 4 etape, campioana României a spart gheața la Târgu Mureș, unde a câștigat cu 2-0. Denis Alibec a fost din nou decisiv pentru echipa lui Marius Șumudică. Atacantul Astrei a marcat un gol superb în prelungirile primei reprize.
22 Sep. 2016
21:00
0
633
Gaz Metan nu a reuşit să învingă Poli Timişoara pe teren propriu, însă elevii lui Cristi Pustai rămân în continuare la doar două puncte de locurile de play-off.
18:03
0
644
FC Botoșani a obținut o victorie prețioasă în fieful Concordiei Chiajna, scor 2-0. Ilfovenii au început în forță partida.
21 Sep. 2016
23:01
0
603
Sursa foto: csuc.ro CSU Craiova a câștigat dramatic pe terenul Voluntariului, scor 1-0. Trupa lui Gigi Mulțescu a marcat golul victoriei în prelungirile partidei, la ultima fază de joc!
20:00
0
585
Dinamo nu a reușit decât o remiză pe terenul Viitorului, scor 1-1. "Câinii" au deschis scorul în minutul 17, prin Valentin Lazăr, care l-a învins pe Rîmniceanu cu un șut pe centrul porții.
20 Sep. 2016
23:01
0
613
CSM Poli Iași a câștigat cu 3-2 în fața celor de la Pandurii Târgu Jiu, la capătul unui meci spectaculos. Meci electrizant în Moldova. Trupa lui Nicolo Napoli și elevii lui Petre Grigoraș i-au încântat pe microbiști cu goluri de poveste.
20:00
0
601
La 20 de ani, clujeanul Alex Bologa a cucerit medalia de bronz în proba de judo, categoria 60 de kilograme, la Jocurile Paralimpice de la Rio de Janeiro, Brazilia. Alex este nevăzător.
09 Sep. 2016
15:01
7
2332
ACS Poli Timișoara și ASA Târgu Mureș s-au calificat în semifinalele Cupei Ligii, după ce au trecut de Concordia Chiajna, respectiv CFR Cluj. Bănățenii s-au impus cu 2-1, grație golurilor înscrise de Artean ('13) și Croitoru ('78).
08 Sep. 2016
00:03
0
1264
Sursa foto: fifa.com Naționala de fotbal a României a debutat cu o remiză în preliminariile CM 2018, 1-1 cu Muntenegru. Deși fanii își puneau mari speranțe într-o victorie clară, România nu a impresionat pe Cluj Arena.
05 Sep. 2016
00:02
0
1100
Alin Tișe, președintele Consiliului Județean Cluj, dă asigurări că gazonul de pe stadionul care va găzdui meciul de fotbal România - Muntenegru este în stare foarte bună.
02 Sep. 2016
11:32
41
2781
Cu o echipă improvizată, Steaua nu a reușit decât o remiză în fața celor de la CSM Poli Iași, scor 1-1, într-un meci restant din etapa 1.
31 Aug. 2016
23:00
0
1143
Miercuri, a fost inaugurat în centrul Clujului totemul dedicat competiţiei EuroBasket 2017, care se va desfăşura şi la Sala Polivalentă din Cluj-Napoca.
15:57
5
1950
Zilele lui Nicuşor Stanciu la Steaua sunt numărate! Gazeta Sporturilor anunţă că oficialii lui Anderlecht Bruxelles l-au convins pe Gigi Becali să se despartă de mijlocaşul său pentru incredibila sumă de 10 milioane de euro! "99% ne-am înțeles, urm
28 Aug. 2016
18:02
0
1338
În urmă cu puţine momente s-a încheiat tragerea la sorţi a grupelor Europa League. Steaua se poate declara mulţumită, elevii lui Reghecamp având parte de adversari facili.
26 Aug. 2016
15:02
0
1321
Federația Română de Fotbal a anunțat că meciul de fotbal România - Muntenegru din preliminariile Cupei Mondiale 2018 se va disputa pe Cluj Arena.
25 Aug. 2016
16:04
4
2302
Poli Timişoara pare condamnată la retrogradare în acest sezon, chiar dacă elevii lui Ionuţ Popa au reuşit să câştige surprinzător în faţa Craiovei, scor 3-2.
22 Aug. 2016
23:00
0
1273
Campioana Astra a fost umilită la Cluj, de CFR, scor 1-5, şi Marius Şumudică este mai aproape de play-out decât de play-off. CFR a depăşit handicapul negativ de -6 puncte impus de comisiile FRF, după un meci nebun cu Astra.
21 Aug. 2016
23:00
0
1510
Reghecampf a început extrem de curajos partida cu rivala Dinamo, trimiţând în teren nu mai puţin de 6 jucători ofensivi. Hamroun, Boldrin, Stanciu, Popa, De Amorim şi Tănase au avut rolul de a crea panică în rândurile adversarilor, dar nu au reuşit acest