Ne pare rau, vizionarea acestei pagini nu este posibila in Internet Explorer 6, 7.
Pentru a explora continutul citynews.ro, va rugam sa downloadati unul din urmatoarele browsere:
Pentru a beneficia de experienta completa a sitului citynews.ro, va rugam sa downloadati unul din urmatoarele browsere:
Go to TOP
Sâmbătă, 06 Feb. 2016, 15:48
6
3568

Halep, învinsă de Pliskova la Cluj cu 7-6, 4-6, 2-6. Cehia conduce România în primul tur al FedCup

Simona Halep a pierdut în fața cehoaicei Karolina Pliskova în primul meci de tenis din turul I al FedCup, care se desfășoară la Sala Polivalentă din Cluj-Napoca. Scorul a fost 7-6 (4), 4-6, 2-6

Video 2:
Video 3:
Video 4:

Simona Halep, numărul 3 mondial, a fost învinsă de Karolina Pliskova cu scorul de 7-6, 4-6, 2-6. Echipa Cehiei conduce cu 1-0 în primul tur al FedCup.

UPDATE

Simona nu a reușit să treacă de Karolina Pliskova, numărul 13 mondial, spre dezamăgirea celor peste 7.400 de spectatori care au urmărit meciul din tribune la Sala Polivelantă din Cluj-Napoca.

Halep a reușit să câștige cu greu primul set. Deși a condus cu 5 la 3, jucătoare din Cosntanța nu a putut să închidă primul set. Karolina Pliskova a câștigat următoarele două game-uri, ducând scorul la 5 la 5. La scorul de 6 la 6 s-a intrat în tiebreak, iar Halep și-a adjudecat primul set cu 7-6 (4).

Setul al doilea i-a revenit Karolinei Pliskova (4-6), cehoaica câștigând și cel de al treilea set, cu scorul 2-6.

Cehia conduce România ci 1-0 în primul tur al FedCup. Sâmbată se dispută al doilea meci din tur, cel dintre Monica Niculescu și Petra Kvitova.

Articole din aceeasi categorie
Clujul este oraș candidat la titlul de "European City of Sport 2018".
17 Noi. 2017
16:16
1
Echipa de tenis feminin a României, care o are în componență și pe Simona Hlep, numărul 1 mondial, revine la Cluj-Napoca pentru meciul cu echipa Canadei, din cadrul competiției Fed Cup!
14 Noi. 2017
12:31
0
FCSB a fost amendat de UEFA pentru "neglijență în organizarea partidei cu Viktoria Plzen", disputată pe 14 septembrie. În timpul meciului din grupele Europa League, observatorul a consemnat
26 Oct. 2017
14:00
0
MM Stoica a jubilat la finalul meciului câștiga de FCSB cu Sănătatea, scor 6-1.
13:00
0
Romario Benzar s-a accidentat în meciul dintre FCSB și Hapoel Beer Sheva. Fundașul a fost înlocuit în minutul 20, după ce a căzut pe teren fără să fie atins.
20 Oct. 2017
12:03
0
Vivi Răchită face parte din tabăra celor care îi iau apărarea lui Denis Alibec cu orice preț. Fostul fotbalist al Stelei crede că cei de la FCSB au greșit când l-au exclus din lot pe Alibec și a mărt